• 32 286 41 54
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn - Pt 7:30 - 15:00

Ach, co to był za jarmark!

Chcieliśmy podzielić się z Wami ogromną radością z tego, że mogliśmy razem spędzić ten niesamowity czas. Wasza hojność i obecność sprawiły, że było to wyjątkowe wydarzenie.

Dziękujemy Wam serdecznie za wspólną zabawę i niezapomniane chwile. Radosne miny dzieci mówią same za siebie - impreza była absolutnie udana!

Dziękujemy Wam jeszcze raz i do zobaczenia następnym razem!

Rada Rodziców SP nr 26 w Bytomiu

Autorka zdjęć Dobrosława Rutkowska

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i LiterackiMądry wybór, zdrowe życie

Od prawie dwudziestu lat Szkoła Podstawowa nr 26 (wcześniej ZSO nr 5) realizuje współfinansowany przez nasze miasto program działań profilaktycznych „Powiem Ci, co zrobić”.

W tym roku towarzyszył mu Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Literacki pod nazwą „Mądry wybór, zdrowe życie”. Na Konkurs napłynęło bardzo dużo wartościowych i niezwykle ciekawych prac wykonanych przez uczniów bytomskich szkół.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Autorki tekstu i zdjęć: Anna Meiser, Aurelia Wilczańska
Wyniki KonkursuPlastycznego

Klasy 1-3

Nagroda główna:
Katarzyna Wróblel SP nr 21, Kinga Łukoszek SP nr 26

Wyróżnienia:
Wiktoria Stańczyk SP nr 26
Zuzanna Kuleszewicz SP nr 21
Emilia Rubach SP nr 21
Zuzanna Drabek SP nr 51
Magdalena Zapert SP nr 9

Klasy 4-8

Nagroda główna:
Łucja Hartman SP nr 26

Wyróżnienie:
Agata Bloch SP nr 9

Wyniki KonkursuLiterackiego

Klasy 1-3

Nagroda główna:
Radosław Pigło SP nr 42

Wyróżnienie:
Zuzanna Karpińska SP nr 9

Klasy 4-8

Nagroda główna:
Hanna Gut SP nr 9

Wyróżnienie:
Amelia Simonicz SP nr 26

Piosenka jest dobra na wszystko

Niezmiernie miło nam poinformować, że 23 listopada 2023 r. na III Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej "Piosenka jest dobra na wszystko" w Chorzowie, nasze uczennice z kl. 7a Nadia Colkos (autorka tekstu) oraz Kamila Zięć, w aranżu nauczycielki muzyki p. Aleksandry Hyli, zdobyły I miejsce!

Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. "Zamknięta w przeszłości", która spotkała się wręcz z zachwytem jury. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Autorka tekstu i zdjęć: Aleksandra Hyla

Zmarła Irena Witkowska

14 listopada 2023 r. zmarła Irena Witkowska - nauczycielka i wicedyrektorka naszej szkoły w latach 1984 - 1991.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 18 listopada 2023 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Bytomiu.

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości, aby upamiętnić wydarzenia z 1918 roku. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wykonali prace z biało-czerwonymi symbolami narodowymi. Natomiast uczniowie klas 4-7 mieli za zadanie zaprezentowanie światowego dziedzictwa polskiej kultury i nauki. Młodzież wykazała się bardzo dużą kreatywnością podczas tworzenia plakatów przedstawiających różne miejsca w Polsce, które są wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.
Autorka tekstu Kamila Szkutak
Autorki zdjęć: Kamila Bartosik, Elżbieta Leśniak, Kamila Szkutak

No i przyszedł ktoś mądry i dobry,
kto nam sprawę wyjaśnił zawiłą
i litery zmieniły się w słowa,
i ze słów się opowieść złożyła.
Pierwsze cyfry to Wasza zasługa!
Piękne wiersze i ciąg długich zdarzeń!
Dzisiaj wdzięczność chcemy Wam okazać

Organizatorki: Sylwia Leszczyńska-Zmorek i Iwona Konieczna
Oprawa muzyczna Aleksandra Hyla
Scenografia Beata Matys
Nagłośnienie Mirosław Gawęcki

DzieńKomisji Edukacji Narodowej

12 października 2023 r. obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. To okazja do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.

Akademię rozpoczął Pan Dyrektor Alfred Kijowski. Powitał wszystkich zaproszonych gości: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Następnie dzieci pięknymi wierszami i piosenkami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle…

W czasie wspólnego odśpiewania „sto lat” uczniowie wręczyli wszystkim drobne podarunki. Na sam koniec akademii czekała wszystkich miła niespodzianka. Pani Aleksandra Hyla zaśpiewała pięknie piosenkę. W refrenie cała widownia włączyła się do śpiewu.

Po tej części akademii przedstawiciele Rady Rodziców, Uczniowskiego Samorządu oraz świetlicy szkolnej podziękowali w pięknych słowach nauczycielom, pracownikom szkoły i obsługi. Podziękowali za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.

Wszystkim Pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Uczniowie SP 26 w Bytomiu

Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa

Zaproszenie na Konkurs

Drodzy Rodzice, Dzieci i Przyjaciele,

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do udziału w otwartym Konkursie na Rodzinne Szopki Bożonarodzeniowe, organizowanym katechetów Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu – ks. mgr Adama Jasiurkowskiego i ks. mgr Wojciecha Dombka oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 26 w Bytomiu. To idealna okazja, aby razem z rodziną stworzyć wyjątkową szopkę bożonarodzeniową.

Co to jest naszym celem?

Przede wszystkim chcemy pielęgnować tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, zaangażować całe rodziny w to piękne świętowanie oraz promować kreatywność i wspólną zabawę. Konkurs ma również na celu wzmacnianie więzi rodzinnych i zachęcanie do tworzenia czegoś wyjątkowego.

Termin i miejsce konkursu:
 • Prace można dostarczyć na portiernię w dniach 23-30 listopada 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu, ul. Nickla 19.
Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w konkursie?
 • Stwórzcie własną szopkę bożonarodzeniową, używając dowolnych materiałów i technik. Praca powinna mieć formę pracy plastycznej przestrzennej, o maksymalnych wymiarach 1m x 1m.
 • Podpiszcie swoją pracę (imię i nazwisko, klasa, szkoła).
Ocenimy Waszą kreatywność:
 • Prace zostaną ocenione przez niezależne jury w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.
 • Kryteria oceny to ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, wybór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetyka pracy oraz elementy folkloru góralskiego.
Nagrody i wystawa:
 • Organizatorzy przewidują nagrody dla miejsc I-III w obu kategoriach. Wyróżnienia są również możliwe.
 • Wszystkie prace będą eksponowane na wystawie w naszej szkole.
 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 grudnia 2023 roku podczas bożonarodzeniowego jarmarku w Szkole Podstawowej nr 26 w Bytomiu.
Szczegóły i regulamin:
 • Akceptacja regulaminu jest równoznaczna z udziałem w konkursie. Regulamin dostępny jest na stronie sp26.bytom.pl, w Szkole Podstawowej nr 26 w sali 100B oraz na Facebooku - Rada Rodziców i Przyjaciele.
Pytania i kontakt:
 • Jeśli macie pytania lub potrzebujecie więcej informacji, napiszcie do nas na ksbsp26@gmail.com.

Podziękowania dlaArcelor Mittal

Autorka tekstu: Martyna Pielok
Autorki zdjęć: nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
Podziękowania dla Arcelor Mittal Poland

Chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie ArcelorMittal Poland za ich hojne wsparcie i wspaniały dar. Dzięki Państwa pomocy, klasy 1-3 naszej szkoły teraz posiadają 30 nowoczesnych komputerów wraz z całym niezbędnym wyposażeniem w pracowni informatycznej.

To niezwykle ważny krok w rozwoju naszej edukacji. Dzięki temu sprzętowi, nasi najmłodsi uczniowie, będą mieli możliwość efektywnego wykorzystania narzędzi informatycznych w celach dydaktycznych. Będziemy mogli kontynuować rozwijanie umiejętności komputerowych naszych uczniów oraz doskonalić naszą wiedzę w różnych dziedzinach.

Jesteśmy wdzięczni za Państwa hojność i życzliwość.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu

Czytamy zsercem

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła - już po raz drugi - wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch przypadających na 29 września świąt - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji gazetkę informacyjną oraz wystawkę książek z motywem serca, nawiązującą do tematyki akcji. Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach akcji, uczniowie dowiedzieli się jak dbać o serce, poznali jego budowę, obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne oraz wysłuchali fragmentów książek podejmujących tę tematykę. Jedna z nich, książka pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zatytułowana „Pracownia Aurory”, stała się pretekstem do rozmów o tym, co w życiu najważniejsze. Uczniowie, wcielając się w pomocników pani Aurory, wymyślali lekarstwa i wystawiali recepty dla pacjentów ze złamanymi sercami.

Autorka tekstu i zdjęć: Justyna Janicka

Mądry wybór,zdrowe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym i literackim pt.: "Mądry wybór, zdrowe życie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Bytomiu. 
Konkurs kierowany jest to uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Konkurs plastyczny: praca inspirowana frazą "Mądry wybór, zdrowe życie", styl pracy dowolny, format A3. Konkurs literacki: wiersz zawierający frazę "Mądry wybór, zdrowe życie", forma dowolna, prace w formacie A4 napisane ręcznie lub komputerowo. Wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie (druk do pobrania u pedagoga szkolnego). Prace prosimy podpisać na odwrocie wraz z danymi do kontaktu.
Regulamin konkursu dostępny jest u pedagoga szkolonego, a także u wychowawców klas. Termin składania prac: 27.10.2023 r. (do gabinetu pedagoga szkolnego).
Zachęcamy do wspólnej zabawy :)
Organizatorki konkursu: mgr Aurelia Wilczańska, dr Anna Meiser
Image
Autorka tekstu i zdjęć: Aleksandra Hyla

PiknikWild West

6 października w naszej szkole podczas pikniku Wild West mieliśmy okazję usłyszeć piękne piosenki Country z polskiego i amerykańskiego repertuaru, a wśród nich m.in.: Hej Zuzanno, Chcemy Country, She'll be coming round the horses i wiele innych. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie szkolnym piosenki o tej właśnie tematyce. Oprócz ciekawych interpretacji mogliśmy zobaczyć również ciekawe układy taneczne oraz stroje w stylu kowbojskim. Jury postanowiło przyznać I miejsce - kl. 4c, II - kl. 5b i III - kl. 7b. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Nagrodę za najlepszy strój otrzymał Bartek Piotrowski - uczeń kl. 5. Brawa dla wszystkich uczniów!
Image

Europejski Dzień Języków Obcych

We wtorek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych - święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Z tej okazji uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty prezentujące wybrane kraje Europy. Wszystkim klasom gratulujemy pomysłowości w ich wykonaniu i dziękujemy za zaangażowanie!
Autorki tekstu i zdjęć: Magdalena Janus, Kamila Szkutak

Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu.
Światowy dzień Fair Play to inicjatywa, której celem jest popularyzacja zasady fair play, a także wartości etycznych w sporcie i w życiu. Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie.
Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w tym dniu zapoznając się przykładami z całego świata z zachowaniami fair play uwiecznionych kamerą wśród zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Uczniowie brali udział w biegach fair play oraz kładąc się na boisku ułożyli wielki napis FAIR PLAY.
Autorzy tekstu i zdjęć: Mirosław Gawęcki, Mateusz Markiewicz

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Klasa 1a

Klasa 1b

Podczas akademii inaugurującej rok szkolny 2023/2025 dyrektor Alfred Kijowski pasował na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. Całej naszej szkolnej społeczności życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen edukacyjnych wyzwań i sukcesów.
Akademię przygotowali uczniowie klas 3b i 5a pod kierunkiem pani Elżbiety Leśniak oraz panów Mirosława Gawęckiego i Igora Rodziewicza. Za oprawę muzyczną odpowiadała pani Aleksandra Hyla, a piękne dekoracje przygotowała pani Beata Matys.
Autorka tekstu i zdjęć: Justyna Rodziewicz