Szkoła Podstawowa nr 26 w Bytomiu
41-923 Bytom ul. Nickla 19
I Bytomski Szkolny Panel Klimatyczny
Dzień Otwarty
Jarmark charytatywny
Koncert charytatywny
Uczennica klasy siódmej, Hania, zmaga się z rzadką chorobą genetyczną - neurofibromatozą. Chociaż guzki, które jej towarzyszą, nie są złośliwe, są niestety bolesne. Hania przechodzi leczenie neurologiczne, nefrologiczne, onkologiczne, kardiologiczne, ortopedyczne, psychiatryczne, endokrynologiczne, alergologiczne i dermatologiczne. Jej codzienność to walka z bólem i liczne wizyty u specjalistów.
Staś, uczący się w klasie siódmej, to niezwykły chłopiec, który mierzy się z zespołem nakładania AIH/PSC, marskością wątroby, żylakami przełyku, nadciśnieniem wrotym, chorobą Leśniowskiego-Crohna i hipersplenizmem. Jego jedyną nadzieją na zdrowie jest przeszczep wątroby. Aktualnie, koszty jego leczenia sięgają niemałej sumy, wynoszącej 7500 zł miesięcznie.
Chłopiec ten czeka w tym roku na kolejną operację. Jego lewa stopa jest wydrążona, a staw skokowy szpotawy. Zmiany dotyczą również stopy prawej, która jest płasko koślawa. Planowany zabieg to złamanie i zespolenie kości piszczelowej. Po operacji przed Szymonem rozciąga się długa i trudna rehabilitacja.
Ach, co to był za jarmark!
Chcieliśmy podzielić się z Wami ogromną radością z tego, że mogliśmy razem spędzić ten niesamowity czas. Wasza hojność i obecność sprawiły, że było to wyjątkowe wydarzenie.
Dziękujemy Wam serdecznie za wspólną zabawę i niezapomniane chwile. Radosne miny dzieci mówią same za siebie - impreza była absolutnie udana!
Dziękujemy Wam jeszcze raz i do zobaczenia następnym razem!
Rada Rodziców SP nr 26 w Bytomiu
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i LiterackiMądry wybór, zdrowe życie
Od prawie dwudziestu lat Szkoła Podstawowa nr 26 (wcześniej ZSO nr 5) realizuje współfinansowany przez nasze miasto program działań profilaktycznych „Powiem Ci, co zrobić”.
W tym roku towarzyszył mu Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Literacki pod nazwą „Mądry wybór, zdrowe życie”. Na Konkurs napłynęło bardzo dużo wartościowych i niezwykle ciekawych prac wykonanych przez uczniów bytomskich szkół.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
Wyniki KonkursuPlastycznego
Klasy 1-3
Nagroda główna:
Katarzyna Wróblel SP nr 21, Kinga Łukoszek SP nr 26
Wyróżnienia:
Wiktoria Stańczyk SP nr 26
Zuzanna Kuleszewicz SP nr 21
Emilia Rubach SP nr 21
Zuzanna Drabek SP nr 51
Magdalena Zapert SP nr 9
Klasy 4-8
Nagroda główna:
Łucja Hartman SP nr 26
Wyróżnienie:
Agata Bloch SP nr 9
Wyniki KonkursuLiterackiego
Klasy 1-3
Nagroda główna:
Radosław Pigło SP nr 42
Wyróżnienie:
Zuzanna Karpińska SP nr 9
Klasy 4-8
Nagroda główna:
Hanna Gut SP nr 9
Wyróżnienie:
Amelia Simonicz SP nr 26
Piosenka jest dobra na wszystko
Niezmiernie miło nam poinformować, że 23 listopada 2023 r. na III Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej "Piosenka jest dobra na wszystko" w Chorzowie, nasze uczennice z kl. 7a Nadia Colkos (autorka tekstu) oraz Kamila Zięć, w aranżu nauczycielki muzyki p. Aleksandry Hyli, zdobyły I miejsce!
Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. "Zamknięta w przeszłości", która spotkała się wręcz z zachwytem jury. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.
Zmarła Irena Witkowska
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 18 listopada 2023 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Bytomiu.
Narodowe Święto Niepodległości
Autorki zdjęć: Kamila Bartosik, Elżbieta Leśniak, Kamila Szkutak
No i przyszedł ktoś mądry i dobry,
kto nam sprawę wyjaśnił zawiłą
i litery zmieniły się w słowa,
i ze słów się opowieść złożyła.
Pierwsze cyfry to Wasza zasługa!
Piękne wiersze i ciąg długich zdarzeń!
Dzisiaj wdzięczność chcemy Wam okazać
Oprawa muzyczna Aleksandra Hyla
Scenografia Beata Matys
Nagłośnienie Mirosław Gawęcki
DzieńKomisji Edukacji Narodowej
12 października 2023 r. obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. To okazja do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.
Akademię rozpoczął Pan Dyrektor Alfred Kijowski. Powitał wszystkich zaproszonych gości: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Następnie dzieci pięknymi wierszami i piosenkami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle…
W czasie wspólnego odśpiewania „sto lat” uczniowie wręczyli wszystkim drobne podarunki. Na sam koniec akademii czekała wszystkich miła niespodzianka. Pani Aleksandra Hyla zaśpiewała pięknie piosenkę. W refrenie cała widownia włączyła się do śpiewu.
Po tej części akademii przedstawiciele Rady Rodziców, Uczniowskiego Samorządu oraz świetlicy szkolnej podziękowali w pięknych słowach nauczycielom, pracownikom szkoły i obsługi. Podziękowali za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.
Wszystkim Pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Uczniowie SP 26 w Bytomiu
Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa
Zaproszenie na Konkurs
Drodzy Rodzice, Dzieci i Przyjaciele,
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do udziału w otwartym Konkursie na Rodzinne Szopki Bożonarodzeniowe, organizowanym katechetów Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu – ks. mgr Adama Jasiurkowskiego i ks. mgr Wojciecha Dombka oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 26 w Bytomiu. To idealna okazja, aby razem z rodziną stworzyć wyjątkową szopkę bożonarodzeniową.
Co to jest naszym celem?
Przede wszystkim chcemy pielęgnować tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, zaangażować całe rodziny w to piękne świętowanie oraz promować kreatywność i wspólną zabawę. Konkurs ma również na celu wzmacnianie więzi rodzinnych i zachęcanie do tworzenia czegoś wyjątkowego.
- Prace można dostarczyć na portiernię w dniach 23-30 listopada 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu, ul. Nickla 19.
- Stwórzcie własną szopkę bożonarodzeniową, używając dowolnych materiałów i technik. Praca powinna mieć formę pracy plastycznej przestrzennej, o maksymalnych wymiarach 1m x 1m.
- Podpiszcie swoją pracę (imię i nazwisko, klasa, szkoła).
- Prace zostaną ocenione przez niezależne jury w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.
- Kryteria oceny to ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, wybór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetyka pracy oraz elementy folkloru góralskiego.
- Organizatorzy przewidują nagrody dla miejsc I-III w obu kategoriach. Wyróżnienia są również możliwe.
- Wszystkie prace będą eksponowane na wystawie w naszej szkole.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 grudnia 2023 roku podczas bożonarodzeniowego jarmarku w Szkole Podstawowej nr 26 w Bytomiu.
- Akceptacja regulaminu jest równoznaczna z udziałem w konkursie. Regulamin dostępny jest na stronie sp26.bytom.pl, w Szkole Podstawowej nr 26 w sali 100B oraz na Facebooku - Rada Rodziców i Przyjaciele.
- Jeśli macie pytania lub potrzebujecie więcej informacji, napiszcie do nas na ksbsp26@gmail.com.
Podziękowania dlaArcelor Mittal
Chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie ArcelorMittal Poland za ich hojne wsparcie i wspaniały dar. Dzięki Państwa pomocy, klasy 1-3 naszej szkoły teraz posiadają 30 nowoczesnych komputerów wraz z całym niezbędnym wyposażeniem w pracowni informatycznej.
To niezwykle ważny krok w rozwoju naszej edukacji. Dzięki temu sprzętowi, nasi najmłodsi uczniowie, będą mieli możliwość efektywnego wykorzystania narzędzi informatycznych w celach dydaktycznych. Będziemy mogli kontynuować rozwijanie umiejętności komputerowych naszych uczniów oraz doskonalić naszą wiedzę w różnych dziedzinach.
Jesteśmy wdzięczni za Państwa hojność i życzliwość.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu
Czytamy zsercem
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła - już po raz drugi - wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch przypadających na 29 września świąt - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji gazetkę informacyjną oraz wystawkę książek z motywem serca, nawiązującą do tematyki akcji. Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach akcji, uczniowie dowiedzieli się jak dbać o serce, poznali jego budowę, obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne oraz wysłuchali fragmentów książek podejmujących tę tematykę. Jedna z nich, książka pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zatytułowana „Pracownia Aurory”, stała się pretekstem do rozmów o tym, co w życiu najważniejsze. Uczniowie, wcielając się w pomocników pani Aurory, wymyślali lekarstwa i wystawiali recepty dla pacjentów ze złamanymi sercami.