• 32 286 41 54
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn - Pt 7:30 - 15:00

Październik - miesiąc maryjny, miesiąc różańcowy


Październik poświęcony jest Matce Bożej, jest czasem szczególnym, kiedy nasze myśli kierujemy do Maryi na modlitwie różańcowej. W związku z tym organizujemy konkurs o tematyce różańcowej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy związanej z różańcem i modlitwą różańcową; rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidulanej, wspólnotowej i rodzinnej; rozwój talentów oraz budzenie aktywności twórczej dzieci; pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci.

Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu i jest podzielony na trzy kategorie:

  • Klasy I – III „Mój najpiękniejszy różaniec” - konkurs plastyczny
  • Klasy IV – VI „Maryja prosi dzieci o odmawianie różańca” - konkurs plastyczny
  • Klasy VIII „Objawienia Fatimskie” - konkurs wiedzy

Zadaniem w kategorii „Mój najpiękniejszy różaniec” jest wykonanie różańca dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów. Tematyką konkursu „Maryja prosi dzieci o odmawianie różańca” są objawienia Maryjne, w których udział mają dzieci (Objawienia w Lourdes, Objawienia w Fatimie, itp.), którym objawia się Maryja i prosi o odmawianie różańca. „Objawienia Fatimskie” to konkurs wiedzy na temat objawień Matki Bożej w Fatimie.

Zapraszamy do udziału.

Organizatorzy.

Październik - miesiąc maryjny, miesiąc różańcowy
Październik - miesiąc maryjny, miesiąc różańcowy