Kolejna edycja festynu z okazji Dnia Ziemniaka już za nami

W ubiegły piątek (30 września) w naszej szkole połączyliśmy rzeczy niemożliwe, które nie wydarzyły się w historii.

Nasz doroczny Dzień Ziemniaka (roślina, która dotarła do Europy dopiero w XVI w.) połączyliśmy ze średniowiecznym świętowaniem (wieki średnie to czas pomiędzy V a XV w.). Niemożliwe u nas stało się możliwe!

Podczas festynu zorganizowanego przez Radę Rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły królowały pokazy rycerskie za sprawą rycerzy z Leo Corde (Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej) oraz pokazy garncarstwa. Uczniowie bardzo chętnie przystępowali do walk rycerskich oraz do tworzenia pięknych naczyń z gliny garncarskiej.

Odbyły się konkursy: „A co Ty potrafisz zrobić z ziemniaka?”, konkurs na najpiękniejszą „ziemniaczaną” tarczę i chorągiew oraz konkurs karaoke, który cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

A że tradycją jest, że gości trzeba nakarmić i napoić, to działała i karczma, w której każdy mógł zaspokoić swoje gusta kulinarne: przepyszne ciasta przygotowane przez uczniów i ich rodziców, bigos i zupa grochowa ugotowane przez panie kucharki, jesienna herbata, kawa, soki.

W tłumie przybyłych gości dostrzec można było niezliczoną liczbę księżniczek, książąt i rycerzy, którzy radośnie poszli w tan podczas zabawy zorganizowanej w sąsiedztwie karczmy.

Naszymi dobrodziejami (sponsorami) byli: Leo Corde – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej, Piekarnia-Cukiernia-Lodziarnia Kwapisz, Level – Szkoła Języków Obcych, Elpax – Centrum Perspektyw, Toyota Ja-Now-An.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie festynu.

Gratulujemy serdecznie laureatom konkursów!

Laureaci konkursu „A co Ty potrafisz zrobić z ziemniaka?”

• 1 miejsce – Hanna Pouch, 3b
  • 2 miejsce – Wojciech Grudziński, 2b
  • 3 miejsce – Natalia Chmielewska, 6a

Wyróżnienia:

• Martyna Kalus, 2a
  • Zuzanna Zygmunt, 1b
  • Jakub Gacek, 3a
  • Alicja Cisowska, 1b
  • Inga Szmatoła, 1a

Najpiękniejszą chorągiew wykonała klasa 3c.

Dzień Ziemniaka