Sidebar

Sidebar

Regionalny zjazd geografów

Logo PTG
"Świat jest księgą,
a człowiek, który nie  podróżuje -
czyta tylko jedną stronę"

Św. Augustyn

W dniach 28-30 września 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego geografowie ZSO nr 5 w Bytomiu - dyrektor Alfred Kijowski i Justyna Przepadło uczestniczyli w Regionalnym Zjeździe Geografów z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, 45-lecia geografii w UŚ zorganizowanym w roku 50-lecia Uniwersytetu Ślaskiego oraz Roku Polskiej Geografii.

Miło nam poinformować, że przewodniczący Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego - dr hab. Adam Hibszer podczas wykładu "Karty z dziejów Oddziału Katowickiego PTG" wygłoszonego w obecności przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Geograficznego prof dr. hab. Antoniego Jackowskiego oraz wicemarszałek Sejmu VIII kadencji - pani Barbary Dolniak, podkreślił rolę i znaczenie Bytomskiego Koła Terenowego PTG jako najprężniej działającego w Katowickim Oddziale PTG.

Zjazd geografów
Zjazd geografów
Zjazd geografów
Zjazd geografów
Zjazd geografów
Zjazd geografów