Sidebar

Sidebar

Edukacja przyrodnicza, historyczna i geograficzna nad Bałtykiem? Tylko w Kennedy’m!

Logo PTG
"Świat jest księgą,
a człowiek, który nie  podróżuje -
czyta tylko jedną stronę"

Św. Augustyn

Tak- kolejny raz uczniowie Kennedy’ego udali się na podbój Pobrzeża Gdańskiego. Miejsce stacjonowania - Dom Gościnny Sióstr Brygidek - Centrum Ekumeniczne w Gdańsku-Oliwie. Miejsce edukacji – Uniwersytet Gdański w ramach „Marine Mammals – Ssaki morskie w promocji nauki i kariery naukowej wśród młodzieży”, brzeg morski, zabytkowe obiekty na terenie Sopotu i Gdańska. Czas akcji: 28-30 marca 2019 roku. Uczestnicy naukowego wydarzenia: Nikola Kapuścińska, Kevin, Peregrym, Natalia Stępień, Julia Gabryel, Paulina Ściurka, Oliwia Pistor, Kamil Omyła, Nadia Ulanowska, Bartosz Wujcik, opiekunowie: mgr Piotr Pietrzak i mgr Justyna Przepadło.

Skąd pomysł i dlaczego Kennedy? – w związku ze współpracą ze Stacją Morską im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego (SMIOUG) oraz dzięki kontaktom z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (FRUG). Koszt udziału: 0 zł, ponieważ projekt otrzymał 100% finansowania ze środków programu finansowania badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej HORYZONT 2020.

Uczniowie ZSO Nr 5 w Bytomiu wzięli udział w sympozjum naukowym, podczas którego wysłuchali wykładów, prelekcji („Ssaki morskie i Bałtyk jako środowisko ich życia”, „Bałtyckie morświny – słyszalne lecz niewidoczne”, „Co robią foki? Video obserwacje w ujściu przekopu Wisły”, „Jak porozumiewają się foki?”, „ Co grozi ssakom morskim”, „ Błękitny patrol WWF”, „Plastikowy problem w oceanach”, „ Badania zdrowotne fok w Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego”), a także wzięli udział w licznych warsztatach. Zajęcia przygotowane specjalnie dla nich obejmowały szeroki zakres dyscyplin naukowych począwszy od fizyki i matematyki, przez geografię, biologię, ochronę środowiska, a skończywszy na języku angielskim.

Ponadto w ramach edukacji regionalnej zwiedzili Sopot, poznając miasto jako kurort oraz ośrodek uzdrowiskowy, a także Gdańsk (Pomnik Trzech, ECS, ołtarz bursztynowy w Kościele św. Brygidy, Kościół NMP w Gdańsku, ul. Mariacka i Długie Pobrzeże, Długi Targ oraz ul. Długa).

Serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom ze Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego za zaproszenie Kennedy’ego do udziału w projekcie.

Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem