Sidebar

Sidebar

I Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm

Logo PTG
"Świat jest księgą,
a człowiek, który nie  podróżuje -
czyta tylko jedną stronę"

Św. Augustyn

16 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu odbył się "I Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm". Wydarzenie zostało przygotowane przy współpracy z Katowickim Odziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz pracownikami i studentami Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a było przeznaczone dla uczniów klas gimnazjalnych Bytomia.

Dla uczniów zostały przygotowane następujące stanowiska:

  • rycerskie Pana Piotra Yamell Tyńczyka "Leo Corede" - Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej
  • francuskie Pani dr Barbary Włochowicz
  • geologiczne Pana Grzegorza Drożdża
  • orientalne Pani Anny Meiser i klasy III b gimnazjum
  • amerykańskie Pań Kariny Dyby i Anny Kotlarskiej
  • kulinarne oraz gier i zabaw geograficznych przygotowane przez Panie Martę Guję, Magdalenę Jędrzejczyk i Justynę Przepadło oraz uczniów fakultetu geograficznego klasy II A LO.

W czasie festiwalu goście mieli okazję wysłuchać i zobaczyć dwie prelekcje przygotowane przez Panią Teonę Samakasvili oraz Panów Roberta Kurzeję, Bartłomieja Marcola i Mateusza Spałka pod kierunkiem dr Sławomira Pytla. Wystąpienia te dotyczyły Gruzji oraz turystyki i jej znaczenia dla współczesnego człowieka.

Na zakończenie podróżniczej fety w Kennedym Pani Teona Samakashvili pokazała zebranym, w jaki sposób przygotować ciasto na gruzińskie pierogi - chinkali. Chętnych do doskonalenia umiejętności kulinarnych z zakresu kuchni gruzińskiej było wielu, a wśród nich - dyrektor ZSO nr 5 w Bytomiu - Alfred Kijowski. Gościom podano również zupę tsitsakis kremi na bazie pomidorów i czerwonej papryki.

Dziękujemy wszystkim osobom, które współtworzyły "I Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm".

I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...
I Interdyscypli...