Sidebar

Sidebar

7a w Teatrze Rozbark

W Bytomiu dużo się ostatnio dzieje.

19.02. br. Teatr ROZBARK odwiedzili maturzyści, którzy zobaczyli inną wersję ich ,,ulubionej" lektury,,Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, natomiast 26.02. br. do Teatru ROZBAR pojechała klasa 7a.

Uczniowie zobaczyli, jak ich lektura "Balladyna", którą czytali i omawiali w pierwszym półroczu przeszła metamorfozę. Dzięki artystom, Joannie Brodniak, Katarzynie Zioło i Domixowi,uczestniczyli w spektaklu ,,Czy mnie kochacie?" Sztuka zaskoczyła wszystkich, zaintrygowała, a może zaniepokoiła? Uczniowie zobaczyli, że na utwór literacki można popatrzeć inaczej. Po spektaklu przed młodą publicznością stanęli twórcy, którzy opowiadali o tworzeniu dzieła i odpowiadali na pytania uczniów.

Po opuszczeniu Teatru ROZBARK ruszyliśmy w dalszą drogę, ale nie do domu... Udaliśmy się do Muzeum Górnośląskiego, gdzie Pani Anna Rak oprowadziła nas po wystawie ,,Miejsce artystki. Efekt Matyldy w sztuce". Obejrzeliśmy wystawę, którą zawdzięczamy Kobietom!

Do Miechowic wróciliśmy pełni wrażeń około godziny 16.00, ale naprawdę było warto!

Teatr Rozbark
Teatr Rozbark
Teatr Rozbark
Teatr Rozbark