Sidebar

Sidebar

II Nocne Czuwanie Młodych

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J.F. Kennedy’ego w dniach 29/30 listopada odbyło się II Nocne Czuwanie Młodych dla miasta Bytomia. Tytuł tegorocznego spotkania to: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać” - św. Jan Paweł II. Celem spotkania było spotkanie integracyjne dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. 

Na spotkaniu przybyła młodzież z Bytomskich parafii, a także z Gliwic - parafii św. Bartłomieja i Chrystusa Króla, Pyskowic - parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Łączna liczba młodych, która przyjechała na spotkanie przekroczyła 200 osób. Spotkanie było podzielone na dwie części: część formacyjno-modlitewne i część rozrywkowa. Młodzi mieli zapewniony czas na spotkanie w grupach, gdzie poruszany był temat wykluczenia, a także na spotkanie z gościem specjalnym: ARKADIO – raper, freestylowiec, mówca. Przed północą młodzi przeszli do kościoła parafialnego pod wezwaniem Bożego Ciała na nabożeństwo i Msze św. Po Mszy św. wrócili do Szkoły, gdzie czekała na nich kiełbasa z grilla. Po zjedzeniu ciepłego posiłku, była czas na zabawę, rozrywkę i na odpoczynek. Na korytarzach były przygotowane stoły do pinponga, bilarda, cymbergaja, w salach były przygotowane sale kinowe, planszówki, na Sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w piłce siatkowej. Była możliwość uczestnictwa w zabawach tanecznych i karaoke. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, żeby ten czas wykorzystać jak najlepiej.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji i gronu pedagogicznemu ZSO nr 5 w Bytomiu, organizatorom czuwania, młodzieży parafii Bożego Ciała wraz z opiekunami, ks. Adamem Jasiurkowski, ks. Wojciechem Dombkiem. Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się organizację i opiekę nad młodymi podczas czuwania. Serdeczne dzięki należą się władzą miasta Bytomia za dofinansowanie spotkania.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy wszystkich młodych z terenu miasta Bytomia i wszystkich zainteresowanych. Każdy może się włączyć w czuwanie, każdy może znaleźć swoje miejsce.

II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...
II Nocne Czuwan...