Sidebar

Sidebar

Z książką mi do twarzy

„Z książką mi do twarzy” to hasło tegorocznego X Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wśród licznych atrakcji Festiwalu znalazły się dwie oferty naszej szkoły. Nauczyciele zespołu humanistycznego oraz bibliotekarze szkolni przygotowali dwa bardzo ciekawe konkursy.

Pierwszy z nich to Miejski Konkurs Plastyczno-Literacki „Książka - mój przyjaciel”. Jego celem było samodzielne przygotowanie lapbooka na temat ulubionej i godnej uwagi książki. Na Konkurs napłynęły liczne prace, a najciekawsze z nich zostały nagrodzone i umieszczone na pokonkursowej wystawie. Te niesamowite prace o książkach będzie można zobaczyć w Bibliotece Szkolnej u Pań Justyny Janickiej i Moniki Maruszczyk, które są pomysłodawczyniami i organizatorkami Konkursu. A jego laureatami i wielkimi przyjaciółmi książek są: Marta Podlesińska z SP 44 w Bytomiu, Zuzanna Adamus i Kinga Rokosz z Gimnazjum nr 9 oraz Zofia Krochmalska, Zuzanna Drysch, Magdalena Szeligowska z klasy rozwijania kreatywności w Gimnazjum nr 14 w ZSO nr 5 w Bytomiu.

Kolejnym był konkurs teatralny pod nazwą Międzyszkolny Konkurs Sceniczny „Ty jesteś moją inspiracją”. Przygotowały go nauczycielki języka polskiego ZSO nr 5 w Bytomiu, Panie Anna Meiser i Anna Mrozek. Zainteresowani udziałem młodzi adepci sztuki aktorskiej mieli dwa zadania. Po pierwsze należało przebrać się za wybraną, ulubioną, ciekawą postać literacką. Drugim zadaniem uczestników było wygłoszenie krótkiego monologu prezentującego danego bohatera lektur. Uczestnicy Konkursu byli wspaniale przygotowani. Występy księżniczek, wróżek, Kopciuszka, Kota w Butach, Bociana, Ani z Zielonego Wzgórza, Herkulesa Poirot, Cyganki, Świtezianki, łowców potworów i wielu innych wywarły ogromne wrażenie na jury i publiczności.

Oto lista laureatów Konkursu. Nagrody główne w różnych kategoriach wiekowych zdobyli: Maciej Paprzycki z Gimnazjum nr 1 w Bytomiu, Martyna Kowal ze Szkoły Podstawowej nr 54, Karolina Burg ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Bartosz Wąsiński i Julia Rosiak ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Szczególnie aktywną okazała się tu klasa rozwijania kreatywności Gimnazjum nr 14, czyli klasa II b, której uczniowie, jak widać, czytają dużo książek. Na duże wyróżnienie zasłużyli: Karolina Krasoń, Magdalena Szeligowska, Julia Piekielna, Zofia Krochmalska, Adam Orzeł oraz trzy wróżki – Magdalena Miemczyk, Julia Brząkała i Daria Zedlewska.   

Wszystkim uczestnikom, laureatom, ich Nauczycielom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do udziału w Konkursach. Prezentujemy kilka zdjęć, które wykonała Amelia Izydroczyk z klasy II b.

Z książką mi do...
Z książką mi do...
Z książką mi do...
Z książką mi do...
Z książką mi do...
Z książką mi do...