Sidebar

Sidebar

Niezwykłe Katowice

7 kwietnia 2017 roku klasa 2b gimnazjum, wraz z panią Anną Meiser oraz panią Anną Mrozek, odwiedziła stolicę Śląska. Choć pogoda nie rozpieszczała, wycieczka była udana. Rankiem wyruszyliśmy spod szkoły w stronę Katowic.

Pierwszym przystankiem podróży była wystawa BODY WORLDS. Znajdowała się ona na najwyższym piętrze w Supersamie. Wystawa okazała się oszałamiająca! Ludzkie ciało jest niezwykle skomplikowane, a zarazem ciekawe. Wszystko przedstawiono prosto, atrakcyjnie, orginalnie. Była to innowacyjna lekcja biologii.

Nastepnie, przepięknymi uliczkami przeszliśmy do Muzeum Historii Katowic. Czekając na przewodnika, wysłuchaliśmy fascynujących wykładów rówieśników z klasy. Legenda A. Orła opisująca stworzenie Kebaba oraz wykład M. Skołuckiego o gotowaniu, zapadły mocno w pamięć wszystkich słuchaczy. Kiedy przybył przewodnik, ruszyliśmy ku wystawom. Były one stare, ale jare. Opisywały życie bogatych i biedniejszych ludzi w minionych latach.

Dzień był doskonały! Taką nauke, to rozumiem!

Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...
Niezwykła Katow...