Sidebar

Sidebar

Na bieżąco o Wojewódzkim Konkursie Literackim i Plastycznym „Srebrzyste skrzydła anioła”

Srebrzyste skrz...
Na Konkurs nadesłano prace z całego województwa śląskiego. Szczególne zainteresowanie Konkurs wzbudził wśród młodych literatów i plastyków z Częstochowy, Zawiercia, Tarnowskich Gór, Zabrza i - oczywiście - Bytomia.

Nadeszło kilkadziesiąt prac. W dniach od 31 stycznia do 3 lutego trwały obrady jury, wśród których znajdowali się profesorowie literaturoznawstwa z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademii IGNATIANUM w Krakowie (Wydziały Zamiejscowe w Mysłowicach), nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, młodzież szczególnie zaangażowana w działalność o charakterze artystycznym (klasa rozwijania kreatywności).

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniach 6 – 9 lutego 2017 r. Laureaci zostaną powiadomieni o sukcesach najpierw telefonicznie a następnie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów – 9 lutego 2017 r. o godz. 13.00 w ZSO nr 5 w Bytomiu ul. Nickla 19. Serdecznie zapraszamy.

Wykazy prac nadesłanych na Wojewódzki Konkurs Literacki i Plastyczny „Srebrzyste skrzydła anioła”:

Prace literackie

# - oznacza, że praca miała godło obrazkowe

Szkoły Podstawowe

#, Julia Bock, „Ktoś czuwa”,  Szkoła Podstawowa nr 11 Tarnowskie Góry, op. Aleksandra Szmid

#, Agata Krupa, „Żyj jak anioł”, Szkoła Podstawowa nr 11 Tarnowskie Góry, op. Aleksandra Szmid

#, Mateusz Warzecha, „Anioły są wszędzie”, Szkoła Podstawowa nr 42 Bytom, op. Małgorzata Grossmann

WIARA   Jakub Mroczkowski, „Kolory skrzydeł”, Szkoła Podstawowa nr 16 Bytom, op. Katarzyna Gromadzka

SZAFECZKA   Marcelina Szulc, „Postacie w bieli”, Szkoła Podstawowa nr 16 Bytom, op. Katarzyna Gromadzka

MISZKA     Michał Skowronek, „Anioł stróż”, Szkoła Podstawowa nr 33 Bytom, op. Beata Kondraszow

OKULARNIK    Franciszek Skarbek, „Anioł stróż”, Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom, op. Monika Wolf

KOSZYKARKA    Wiktoria Giza, „Dobry Anioł”, Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom, op. Monika Wolf

OLIWIA   Wiktoria Urbasik, „O Aniołach”, Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom, op. Katarzyna Waluda

ZOSIK      Zofia Mączka, „Srebrzyste skrzydła anioła”, Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom, op. Katarzyna Waluda

MIĘTUSEK    Zuzanna Miętus, „Mój kochany skrzydlaty anioł”, Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom, op. Katarzyna Waluda

MZK   Mateusz Zając, „Mały Anioł”, Szkoła Podstawowa nr 30, Częstochowa, op. Renata Urbaniak

JR13  Julia Respondek, „Idealny anioł”, Szkoła Podstawowa nr 30, Częstochowa, op. Renata Urbaniak

Malwina   „Przyjaciel z nieba”, Szkoła Podstawowa nr 5, Zawiercie, op. Edyta Gola

MATI   Mateusz Michalczyk, Szkoła Podstawowa nr 5, Zawiercie, op. Aleksandra Cios – Goldsztajn

CHABER  Szymon Haberko, „Z nieba”, Szkoła Podstawowa 54 w ZS nr 1, Częstochowa, op. Celina Wawrzak

#, Nikodem Gębka,  „Odczucie”, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#,Julia Krzyżak, „Aniele drogi”, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#, Alicja Kuźmińska, „Anioły”, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#, Oliver Stępień, „Aniele mój”, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#, Julia Matura, „Srebrzyste skrzydła anioła”, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#, Szymon Larysz, bez tytułu, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

#, Magdalena Gorgosz, Szkoła Podstawowa nr 51, Bytom

 

Gimnazja

#, Klaudia Bartkowiak i Wiktoria Modrzejewska, „Z czasem nasze anioły”, Gimnazjum nr 14, op. Anna Mrozek

BĄCZEK, Aleksandra Bąk, „Idę”, Gimnazjum nr 11, op. Grażyna Kokoszka

WIKA W11, Wiktoria Wodarczyk, „Anioł” , Gimnazjum nr 11, op. Grażyna Kokoszka

PRZEŹROCZYSTA, Oliwia Wodarczyk, „Anielsa ostoja”, Gimnazjum nr 11, op. Grażyna Kokoszka

NOX, Anna Kolimaga, „Srebrzyste skrzydła anioła”, Gimnazjum nr 6, Zawiercie , op. Justyna Zadęcka

#, Julia Książek, „Zapada noc”, Gimnazjum nr 14, op. Anna Meiser

MALINKA, Paulina Wybraniec, „Anioł”, Gimnazjum nr 14, op. Anna Meiser

Onuś Zagrobek, Michał Blady, „Jakie są aniołki”, Gimnazjum nr 3, Częstochowa, op. Iwona Kołodziej

honeymoonavenue, Karolina Tobiasz, „***” , Katolickie Gimnazjum, Zabrze, op. Aleksandra Cios-Goldsztajn

#, Paulina Chamoń, „Bezpieczna przystań”, Gimnazjum nr 18, Częstochowa,

Marion   Klaudia Stanisz, „ Srebrzyste skrzydła anioła” , Gimnazjum nr 3, Częstochowa, op. Iwona Kołodziej

MADI   Ilona Gołębiowska, „Spotkanie”, Katolickie Gimnazjum SPSK, Zawiercie, op. Aleksandra Cios – Goldsztajn

Wroniasta   Małgorzata Wrona, „***”, Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

Uczeń 2903    Kamila Jedynak, „ W objęciach Anioła”, Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

NATA  „Anioły” Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

Trik   Kamil Krysian, „Gipsowy cherubinie”, Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

Promyk  Sandra Caban, „Srebrzyste skrzydła anioła”, Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

Gitarzystka  Zuzanna Szewczyk, Gimnazjum nr 18, Częstochowa, op. Małgorzata Jarkiewicz

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

HERKULES, Patryk Rychlik, „Archanioły”, ZSTiO Bytom, op. Sebastian Papuga

NATSU, Natalia Górecka, „Obecność”, IV LO im. Henryka Sienkiewicza , Częstochowa, op. Jolanta Kuźnicka

ALKANTRAS, Miłosz Dudek, „Czuwaj”, IV LO im. Henryka Sienkiewicza , Częstochowa, op.Beata Smakosz

#, Weronika Potemska, „Wybredna anielica”, I LO im. Juliusza Słowackiego , Częstochowa, op.Monika Górna

#, Weronika Potemska, „Upadły”, I LO im. Juliusza Słowackiego , Częstochowa, op.Monika Górna

1948   Adrian Gonera, „Błaganie do wiecznych na służbie”, III Liceum Ogóln., Częstochowa, op. Małgorzata Czarnik

#, Wiktoria Orszulak, „Cywilizacje”, III Liceum Ogólnokształcące, Częstochowa, op.Elżbieta Wilk – Cupriak

Sophie   Aleksandra Stempień, „Widzę”, Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK, Zawiercie, op. Aleksandra Cios – Goldsztajn

 

Prace plastyczne

Szkoły podstawowe

1 Michał Skowronek, „Współczesny anioł to moja mama”, Szkoła Podstawowa nr 33, Bytom, kl. IV

2 Szymon Knopek, Szkoła Podstawowa nr 11, Tarnowskie Góry, kl.IV, op. Aleksandra Szmid

3 Agata Krupa, Szkoła Podstawowa nr 11, Tarnowskie Góry, kl.VI, op. Aleksandra Szmid

4 Dominika Jaworek, Szkoła Podstawowa nr 11, Tarnowskie Góry, kl.IV, op. Aleksandra Szmid

5 Tomasz Rutkowski, Szkoła Podstawowa nr 11, Tarnowskie Góry, kl.IV, op. Aleksandra Szmid

6 Nicole Baran, Szkoła Podstawowa nr 21, Bytom, kl.III, op. Barbara Miketa

7 Aleksandra Wierzbińska, Szkoła Podstawowa nr 21, Bytom, kl.III, op. Barbara Miketa

8 Kamila Kęsik, Szkoła Podstawowa nr 21, Bytom, kl.IV, op. Anna Rączka

9 Balbina Marczak, Szkoła Podstawowa nr 21, Bytom, kl.IV, op. Anna Rączka

10 Kinga Skwarek, Szkoła Podstawowa nr 21, Bytom, kl.IV, op. Anna Rączka

11 Daria Kubas, Szkoła Podstawowa nr 42, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Grossmmann

12 Martyna Kogut, Szkoła Podstawowa nr 42, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Grossmmann

13 Jakub Uchański, Szkoła Podstawowa nr 42, Bytom, kl.IV, op. Małgorzata Grossmmann

14 Oliwia Mrącz, Szkoła Podstawowa nr 42, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Grossmmann

15  Kinga Baranowicz, Szkoła Podstawowa nr 42, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Grossmmann

16  Weronika Widła, Szkoła Podstawowa nr 9, Bytom, kl.V, op. Magdalena Grzesiak

17  Patryk Dembicz, Szkoła Podstawowa nr 9, Bytom, kl.VI, op. Magdalena Grzesiak

18  Kinga Szkaradnik, Szkoła Podstawowa nr 9, Bytom, kl.VI, op. Magdalena Grzesiak

19  Mateusz Madera, Szkoła Podstawowa nr 9, Bytom, kl.VI, op. Magdalena Grzesiak

20  Jakub Skorupa, Szkoła Podstawowa nr 16, Bytom, kl.V, op. Daniel Łukasz Kałuś

21  Aleksandra Skorupa, Szkoła Podstawowa nr 16, Bytom, kl.V, op. Daniel Łukasz Kałuś

22  Karolina Wietrzyk, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Robakowska

23  Lena Sawodni, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Robakowska

24  Alicja Pietrzyk, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Robakowska

25  Michał Molski, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Robakowska

26  Anna Ziętek, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.VI, op. Małgorzata Robakowska

27  Maria Kościarz, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.V, op. Małgorzata Robakowska

28  Gloria Nowak, Szkoła Podstawowa nr 54, Bytom, kl.V, op. Małgorzata Robakowska

29  Natalia Szałajko, Szkoła Podstawowa nr 5, Bytom, op. Wioletta Olbińska

 

Gimnazja

X  Magdalena Miemczyk, Gimnazjum nr 14 w ZSO nr 5, Bytom, klasa II, op. Katarzyna Miemczyk

Y  Marta Maćkowiak, Publiczne Gimnazjum nr 3, Tarnowskie Góry, klasa I, op. Jolanta Chruściel

Z  Joanna Uciechowska, Publiczne Gimnazjum nr 3, Tarnowskie Góry, klasa II, op. Jolanta Chruściel

#, Klaudia Bartkowiak i Wiktoria Modrzejewska, „Z czasem nasze anioły”, Gimnazjum nr 14, Bytom, op. Anna Mrozek

#. Paulina Kołodziejczyk, Gimnazjum nr 10 w ZS nr 1, Częstochowa, op. Celina Wawrzak

#, Wiktor Bieliński, Gimnazjum nr 16, Cżęstochowa, op. Grażyna Tarkowska

#, Oskar Dziembek, Gimnazjum nr 16, Cżęstochowa, op. Grażyna Tarkowska

#, Nadia Klabisz, Gimnazjum nr 16, Cżęstochowa, op. Grażyna Tarkowska

#, Natalia Uteracka, Zespół Szkół Katolickich, Zabrze, op. Lucyna Mykietyn

#, Małgosia Niemiec, Zespół Szkół Katolickich, Zabrze, op. Lucyna Mykietyn

#, Anna Misiaj, Zespół Szkół Katolickich, Zabrze, op. Lucyna Mykietyn

#, Zuzanna Merta, Zespół Szkół Katolickich, Zabrze, op. Lucyna Mykietyn

 

Szkoły ponadgimnazjalne

A  Julia Kowalska, IV LO im. Henryka Sienkiewicza , Częstochowa, klasa I, op. Zbigniew Miszczak

B  HERKULES, Patryk Rychlik, „Archanioły”, ZSTiO Bytom, op. Sebastian Papuga

C  Weronika Potemska, I LO im. Juliusza Słowackiego , Częstochowa, op. Monika Górna

 

Placówki pracy pozaszkolnej

Michał Lech, Magdalena Piskorek, Alicja Pawlus, Karolina Bogajewska, Kamila Majchrzyk, Wojtek Dobucki, Nicola Karwas, Daria Donica, Magdalena Lech, Kinga Popławska, MDK nr 2, Zabrze, Klub Pinokio, op. Lucyna Mykietyn