Sidebar

Sidebar

Hej, kolęda, kolęda!

14 grudnia 2016 roku uczniowie naszych – Gimnazjum nr 14 i VIII LO wzięli udział w wielkiej środowiskowej imprezie pod nazwą Miechowickich Integracji Świątecznych. Imprezę zorganizowali pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, a aktywny udział wzięli w niej wychowankowie i uczniowie niemal wszystkich placówek, przedszkoli i szkół dzielnicy.

Każda placówka przygotowała stoisko – niespodziankę z ozdobami świątecznymi, stroikami, kartkami z życzeniami. Czego tam nie było? Uczniowie klasy Ic, pod okiem odpowiedzialnej za przygotowanie stoiska pani Moniki Maruszczyk, oferowali licznie przybywającym gościom piękne choinki, bombki, gwiazdy, lampiony i inne wytwory rękodzieła artystycznego, przygotowane wcześniej przez uczniów różnych klas na lekcjach zajęć technicznych i zajęć artystycznych. Szczególnie dużo dzieł oddała na ten charytatywny cel klasa IIb – klasa rozwijania kreatywności (były tu oprócz wspomnianych ozdób także ilustracje wierszy poznawanych na lekcjach języka polskiego).

Bardzo ważnym punktem programu były występy artystyczne. Nasza reprezentacja teatralno-wokalna została przygotowana przez uczące języka polskiego wychowawczynie klas: II b - Annę Meiser , I c – Annę Mrozek. Zabawy sceniczne wsparły śpiewające licealistki z klasy I a VIII LO oraz kilka uczennic klas I b i III d. Tak oto daliśmy występ w plenerze, na świeżym powietrzu przepełnionym zapachem choinek i dymu z ogniska.

Organizatorzy zadbali, abyśmy się dobrze bawili i nie marzli i oferowali pyszną zupę z kotła – grochową lub grzybową, herbatkę i świąteczny placek drożdżowy. I płynęła kolęda z ust do mikrofonu, z mikrofonu do uszu licznych uczestników tego przedświątecznego spotkania.

22 grudnia 2016 przedświąteczna refleksja przekazana została ze szkolnej sceny. Grupa teatralna z klasy II b wraz z uczniami klas I c, I b, III d i I a LO wystąpiła przed społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi. Pokazaliśmy przedstawienie tradycyjnie zwane „Jasełkami”. To było to samo przedstawienie, które widzieli Rodzice naszych uczniów już podczas zebrań 23 listopada.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnej refleksji i podsumowań, na zakończenie których przekazujemy sobie życzenia. Niech zatem srebrnoskrzydły anioł tego, co się dobrze kończy, otoczy nas swą opieką i niech popłynie kolęda…

Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...
Hej, kolęda, ko...