Sidebar

Sidebar

Kraków-Bochnia-Tyniec świątecznie

13 i 14 grudnia klasa III a udała się na wycieczkę klasową. Zwiedziliśmy Kraków oraz Tyniec i nocowaliśmy w Kopalni Soli w Bochni.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Zajmuje ono znaczące miejsce w krajobrazie kulturowym Małopolski, miejsce to ma wymiar symboliczny. To tutaj spotkaliśmy się ze współczesną techniką lotniczą, z historią awiacji i poznaliśmy zgromadzone tu statki powietrzne.

Następnie udaliśmy się do centrum Krakowa, gdzie przeszliśmy Traktem Królewskim, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki, w tym Wawel czy Kościół Mariacki. Mieliśmy też okazję zrobić zakupy na Jarmarku Świątecznym.

Po południu pojechaliśmy do Bochni. Zwiedzanie kopalni pozwoliło nam dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi przeniósł nas w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczyły także niezrównanych wrażeń estetycznych. Nocny pobyt w komorze Ważyn to była przede wszystkim możliwość przebywania w leczniczym mikroklimacie podziemnych wyrobisk tej zabytkowej kopalni soli. Podziemne boisko sportowe o powierzchni niemal 300 m2, sala dyskotekowa to także były atrakcje, które zostały dla nas przygotowane.

Po nocnym pobycie i sytym śniadaniu pod ziemią, udaliśmy się ponownie do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy podziemia Wawelu. Następnie udaliśmy się do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Dowiedzieliśmy się o życiu zakonników oraz zakupiliśmy benedyktyńskie pamiątki. I wreszcie udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Ta dwudniowa wycieczka na pewno będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem i pozostanie w naszej pamięci dlatego, że była to ostatnia taka nasza wspólna wyprawa.

Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...
Kraków-Bochnia-...