Sidebar

Sidebar

Jasełka 2016. Zza kulis

23 listopada 2016 roku rodzice oraz grono pedagogiczne mieli możliwość obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Nad przedstawieniem według scenariusza Anny Meiser pracowało kilkudziesięciu uczniów wykonujących różne zadania artystyczne.

Uczniowie klasy II b (klasa rozwijania kreatywności) przygotowali scenę szkolną tak, by móc na niej pokazać teatr cieni. Amelia Izydorczyk, Angelika Księżyk, Julia Brząkała, Zuzia Drysch, Martyna Herok, Jakub Wilm i Jakub Polski wraz z wychowawczynią i opiekunką ich projektu gimnazjalnego najpierw wymyślili a następnie wykonali konstrukcję plastyczną służącą do prezentacji kilkominutowej etiudy scenicznej w technice teatru cieni (pokazali symboliczną drogę Maryi i Józefa do Betlejem).

Przygotowywana podczas długiej, twórczej pracy etiuda ta stała się ważnym elementem całego przedstawienia. Działania kolegów wsparli Adam Orzeł, Paweł Wilk, Michał Sroczyński i Maciej Szczurek, którzy, poinstruowani przez starszych kolegów z I a naszego liceum – Łukasza Płazę i Mateusza Barana, czuwali nad nagłośnieniem przedstawienia.

Całe przedstawienie składało się z recytacji tekstów, przeplatanych piosenkami. W to działanie włączyli się uczniowie kilku klas – IIb, I c, Ib, IIId i I licealnej. Uczniowie pracowali pod opieką pań Anny Meiser i Anny Mrozek, a w przygotowaniu elementów dekoracji wsparła to przedsięwzięcie także pani Jolanta Widera. Na scenie zaprezentowali się jako postaci szukające anioła – Karolina Krasoń, Patryk Turek, Magdalena Szeligowska z IIb, Krystian Zegadło z Ic i Joasia Frydrychowska z Ib. Ich aniołami byli m.in. Magdalena Miemczyk, Daria Zedlewska z IIb, Wiktoria Wlazło, Daria Cuber z Ic.

Szczególnie wzruszającą piosenkę zaśpiewały w trakcie spektaklu Ola Popczyńska i Julia Piekielna z IIb. Część aktorską inscenizacji otwarły recytatorki z IIId Klaudia Wujcik z koleżanką Wiktorią, z zamknęły przybyłe na scenę postaci Józefa i Maryi – Piotr Nogaś i Ola Kudzia z Ic. Występ uświetniły piosenkami – Nikola Kapuścińska, Sara Naszkiewicz, Natalia Kandzia z I kl. LO i Ola Popczyńska z IIb.

Zza kulis
Zza kulis
Zza kulis
Zza kulis
Zza kulis