Czytamy z Sercem

W ramach promocji czytelnictwa nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch przypadających na 29 września świąt - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji gazetkę informacyjną oraz wystawkę książek z motywem serca.

Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach akcji, uczniowie dowiedzieli się jak dbać o serce, poznali jego budowę, obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne oraz wysłuchali fragmentów książek podejmujących tę tematykę.

Uczniowie klasy 2a wykonali również piękne, kolorowe serca, które zawisły na klasowej gazetce. Z kolei uczniowie klasy 4b „udali się” z wizytą do pracowni pani Aurory, bohaterki książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, która „naprawiała złamane serca”, a następnie sami próbowali wymyślić lekarstwa dla serc złamanych z różnych powodów np. z tęsknoty, żalu czy rozczarowania, pamiętając, że złamane serce przede wszystkim potrzebuje czasu.

Czytamy z Sercem