Z kulturą mi do twarzy, edycja III

W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole w klasach 3a i 3b jest realizowany Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy". Od 5 października 2022 do 23 czerwca 2023 roku uczniowie będą wykonywać zadania rozwijające kompetencje społeczne, promujące kulturę oraz wprowadzające uczniów w świat wartości.

Zasady ogólne.

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023. Patronat honorowy nad projektem objął m.in. Minister Edukacji i Nauki.

Cele projektu:

• Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji;
  • wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
  • Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
  • Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Koordynatorami projektu są mgr Anna Jagiełło i mgr Tina Sztuka.

Z kulturą mi do twarzy