Narodowe czytanie i wielkie malowanie

Niedawno, bo w pierwszych dniach września w naszej szkole odbyła się szkolna akcja Narodowego Czytania. Nasze polonistki zaprosiły obie klasy ósme na nietypową lekcję języka polskiego na świeżym powietrzu przed szkołą. Czytając ballady Adama Mickiewicza, a konkretnie „Powrót taty”, przypomnieliśmy sobie sporo ważnych informacji przed egzaminem ósmoklasisty.

Natomiast 10 września na plenerze artystyczno-literackim „Spójrz na Pałac romantycznie” pojawili się także uczniowie z rodzicami. Łucja Hartman z klasy IV b zasłużyła na szczególną pochwałę jako wrażliwa malarka i autorka wierszy.

Gratulujemy serdecznie.

Narodowe czytanie i wielkie malowanie
Nasza szkoła współpracuje z Bytomskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.