Sidebar

Sidebar

Mistrzowie ilus...
Mistrzowie ilus...
Mistrzowie ilus...
Mistrzowie ilus...

Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry zagościła w naszej szkole. Dzięki niej możemy zapoznać się z pracami ośmiorga wybitnych polskich rysowników, których znają pokolenia Polaków. A skąd znają? Z książek i czasopism. To najlepsi polscy graficy książkowi: Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska – Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik. Każdy z ilustratorów wypracował własny styl, rozpoznawalny przez czytelników już na pierwszy rzut oka.

Obok ilustracji dostrzeżemy dowcipnie napisane informacje o autorach rysunków. Ile tu ciekawostek? Czy wiecie na przykład, który z ilustratorów miał w szkole zaledwie trójkę z plastyki? A która z ilustratorek uwielbiała jazdę na motorze?

Wystawa powstała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Literatura i czytelnictwo”) i dotychczas była prezentowana na 13. Targach Książki w Krakowie (5-8 listopada 2009), 18. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek (3-6 grudnia 2009), w Bibliotece Śląskiej w Katowicach przy okazji konferencji Książka dla dzieci – jak to się robi? (23 kwietnia 2010), na 16. Międzynarodowych Targach Książki w Pradze (13-16 maja 2010), na 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie (20-23 maja 2010), na Pikniku Literackim z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Literatury w Warszawie (30 maja 2010), w holu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (21.06 - 20.07 2010) oraz w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach (25.07 – 05.09.2010).

Cieszymy się, że uczestniczymy w miejskim programie „Pokłady Kultury”. Dzięki temu wiele atrakcji jest naszym udziałem. Co prawda nastały trudne czasy i starsi uczniowie uczą się on-line. Ale przecież wystawę mogą obejrzeć pierwszaki oraz uczniowie drugich i trzecich klas.

Zobacz fotorelację