Sidebar

Sidebar

Przystań Ocalen...
Przystań Ocalen...
Przystań Ocalen...
Przystań Ocalen...

Październik to miesiąc pomocy zwierzętom. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej akcji wspierającej Fundację Przystań Ocalenie.

Szkoła Podstawowa nr 26 w Bytomiu (wcześniej jako ZSO nr 5 w Bytomiu) od kilku lat współpracuje z przytuliskiem dla zwierząt w Ćwiklicach.

W Przystani Ocalenie swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta, a także te świadomie krzywdzone przez człowieka. Wśród jej podopiecznych znajdziemy: ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i koty, psy i wiele, wiele innych. Celem fundacji, a jednocześnie jej misją jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszym członkom naszego społeczeństwa.

Grupa wolontariuszy Fabryka Dobra działająca w naszej szkole, a skupiająca zarówno uczniów, jak i absolwentów, zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia działań pomocowych dla przytuliska w Ćwiklicach. Jak można pomóc? Prosimy o przynoszenie do swoich klas (sal) następujących produktów, które są w Przystani Ocalenia najbardziej potrzebne:

  • środki czystości (w tym papierowe ręczniki, myjki, wiadra, ścierki, ścierki do mycia podłóg i in.)
  • proszki do prania
  • płyny do podłóg
  • płyny do mycia do naczyń
  • soki owocowe w kartonach -płatki kukurydziane
  • karma dla psów i kotów MOKRA
  • biszkopty
  • podkłady dla chorych psów i kotów, które się moczą
  • ręczniki

Każda ilość tych produktów jest bardzo potrzebna. Tym razem nie zbieramy koców, kołder, gdyż w Przystani jest zapas tych rzeczy.

Prosimy, aby przyniesione dary były podpisane wg wzoru: imię, nazwisko i klasa.

Wolontariusze Fabryki Dobra pod koniec miesiąca przeniosą dary z klas do magazynu, skąd zostaną zabrane i zawiezione do Ćwiklic.

Za każdą okazaną pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.