W dniach od 7 do 11 września w naszej szkole trwa akcja Narodowego Czytania. W tym roku czytamy „Balladynę” napisaną przez Juliusza Słowackiego. Tak się składa, że jest to lektura w klasie VII. Patronat nad naszą szkolną akcją Narodowego Czytania objął Bytomski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Dla naszych uczniów przygotowane zostaną internetowe ciekawostki. Wśród nich wykład profesora Macieja Szargota z Uniwersytetu Łódzkiego, prezentacja Anny Meiser o Juliuszu Słowackim.

Ponadto, jeśli pogoda pozwoli, czeka nas gra na terenie boiska szkolnego. Gra nosi nazwę „Maliny Aliny”.

Próby czytania odbędą się w klasach podczas lekcji języka polskiego. Wiadomo, zachowujemy ostrożność ze względu na COVID – 19.

Atrakcje przygotowały Anna Meiser i Anna Mrozek.

Zobacz plakat