Chcę być zdrowy – nie palę!

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny

Chcę być zdrowy – nie palę!

Drodzy uczniowie! W czasie, kiedy o zdrowiu słyszymy niemal na każdym kroku, przyda się i nasze wsparcie w walce z nałogiem, z którym zmaga się około 8 milionów Polaków! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie międzyszkolnym na najciekawszy plakat pod hasłem Chcę być zdrowy – nie palę! Forma i technika pracy są dowolne, najważniejsze by skutecznie zniechęcały do palenia papierosów. Wszystkie szczegóły w regulaminie.

Powodzenia! :)

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 im. Gustawa Morcinka w Bytomiu.
  2. Warunki uczestnictwa: Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 Szkoły Podstawowej nr 36, Szkoły Podstawowej nr 26 oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu.
  3. Konkurs rozpoczyna się 29.04.2020 r., a kończy w dniu 13.05.2020r.
  4. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Cele konkursu:

• Propagowanie zdrowego trybu życia
  • Zainteresowanie dzieci i młodzieży zdrowiem własnym i równieśników
  • Zachęcanie uczniów do podejmowania działań profilaktycznych
  • Kształtowanie postawy otwartości i zdrowej rywalizacji
  • Kształtowanie postawy asertywnej wobec nałogu tytoniowego
  • Rozbudzanie umiejętności plastycznych oraz wrażliwości estetycznej

Zasady konkursu:

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 Szkoły Podstawowej nr 36, Szkoły Podstawowej nr 26 oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Bytomiu
  • Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie przygotowaną pracę
  • Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie plakatu zachęcającego do niepalenia papierosów oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.
  • Technika wykonania oraz format plakatu są dowolne.
  • Plakat powinien być czytelnie podpisany: imię, nazwisko, klasa oraz nazwa szkoły. Niepodpisane prace będą dyskwalifikowane.
  • Fotografia plakatu musi zostać przesłana na adres: a.firek@sps40.bytom.pl do 13.05.2020 r.
  • Wysłanie zdjęcia pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu w całości oraz wyrażeniem zgody publikację fotografii na stronach internetowych oraz profilach Facebook wskazanych szkół.
  • Przesłanie prac na adres mailowy powinno być zgodne z poniższą instrukcją:
  • temat wiadomości: Chcę być zdrowy! Konkurs
  • w treści wiadomości umieszczamy zgodę na publikację danych: Wyrażam zgodę na publikację danych osobowych oraz pracy mojego dziecka (imię i nazwisko ucznia) na stronach internetowych oraz profilach Facebook Szkoły Podstawowej nr 26, Szkoły Podstawowej nr 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 40 w Bytomiu. Tym samym akceptuję regulamin konkursu: Chcę być zdrowy – nie palę! (imię i nazwisko opiekuna prawnego)
  • w załączniku umieszczamy zdjęcie plakatu, które podpisujemy imieniem, nazwiskiem, klasą oraz symbolem szkoły, np.: Jan Kowalski,4a,SP40
  • Oceny prac dokona jury, w skład którego wchodzą kierownicy oraz opiekunowie świetlic we wskazanych szkołach.
  • Jury oceniać będzie: zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość i kreatywność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy, samodzielność.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronach internetowych oraz profilach Facebook najpóźniej 20.05.2020r.
  • Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi po powrocie do szkół, we wskazanym przez organizatora terminie, o którym poinformuje telefonicznie kierowników świetlic wskazanych szkół.