Sidebar

Sidebar

Dzień Maturzysty

13 grudnia klasa 3a LO przygotowała w naszej szkole wzorem lat ubiegłych Dzień Maturzysty. Uczniowie i uczennice przejęli w tym dniu władzę w szkole, bo spotkać ich można było wszędzie, gdyż robili dużo pozytywnego zamieszania. Ze względu na to, że jest to klasa niezbyt liczna poprosili o pomoc klasę VIII a, która oczywiście chętnie się na to zgodziła. Przyszli maturzyści mieli dla reszty szkoły ciekawą ofertę - sprzedawali karnety, które podobno zwalniają od pytania. Na ile ten pomysł zmiękczy serca nauczycieli nie wiadomo, ale spróbować zawsze warto! Najlepsze jednak było stoisko z przekąskami i napojami. Można było kupić między innymi: ciasta, pączki, tosty, popcorn, galaretki i babeczki. To, co słodkie najlepsze, więc zniknęło w stosunkowo szybkim czasie. Oczywiście najbardziej z tego przedsięwzięcia zachwyceni byli nasi pierwszoklasiści. Okupowali stoisko na każdej przerwie.Oprócz jedzenia uczniowie klas IV - VIII mogli wziąć udział w turnieju FIFY, turnieju piłki nożnej, natomiast uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej mogli obejrzeć bajkę w szkolnym kinie, a nawet postrzelać z łuku! Atrakcją tego dnia było ,,uprowadzanie" nauczycieli, ich miejsce zajmowali wybrani starsi uczniowie, którzy prowadzili lekcje w sposób nietypowy. Dzień Maturzysty był niesamowitym urozmaiceniem zajęć szkolnych nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.