Sidebar

Sidebar

MIŚ - Miechowicka Integracja Świąteczna

W dniu 11 grudnia 2019 roku w godzinach 10.00 - 14.00 na terenie posesji Domu Pomocy Społecznej Kombatant przy ulicy Stolarzowickiej 33 odbyła się IV już edycja Miechowickich Integracji Świątecznych MIŚ 2019, impreza organizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Wydarzenie to ma charakter charytatywny i edukacyjny oraz integrujący środowisko naszej dzielnicy. Wzorem lat ubiegłych brały w nim udział szkoły, przedszkola, Terenowy Punkt Pomocy Rodzinie nr 8 oraz domy pomocy społecznej działające na terenie naszej dzielnicy.

W tym roku do organizacji MIŚ -a włączył się Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego, inicjując edukację i kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży przez akcję ,,Jestem eko, a także Straż Pożarna w Bytomiu z prewencyjną akcją edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego dedykowaną dzieciom, młodzieży i osobom starszym.

Już od 8 rano Panie Krystyna Marusiak, Justyna Janicka, Beata Matys, Pani Wiola, Pan Janicki oraz z uczniowie klasy VIII A przygotowali nasze stoisko, dekorując je i ozdabiając akcesoriami świątecznymi. Na swoim stoisku rozkładali przygotowane przez uczniów naszej szkoły świąteczne gadżety.

O godz. 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie imprezy w obecności Panów Prezydentów: Mariusza Wołosza, Adama Frasa i Waldemara Gawrona. Po wygłoszeniu słów powitania i uroczystym rozpoczęciu MIŚ - a na scenę poproszono dzieci - autorów prac plastycznych, które zostały zgłoszone do Konkursu Plastycznego Eko - Święta. Następnie ogłoszono wyniki i wręczono upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Amelia Simonicz z klasy III B.

Dla wszystkich uczestników w strefie gastro wydawany był ciepły posiłek, zaś dla dzieci, które występowały na scenie czekała ciepła herbata i coś słodkiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich tych uczniów, którzy przygotowali jakiekolwiek ozdoby świąteczne, które zasiliły stoisko naszej szkoły. Słowa podziękowania kierujemy również do uczniów, którzy o godzinie 13.15 zaprezentowali na scenie świąteczny repertuar:- Klasa III B wykonała pastorałkę ,,Świeć gwiazdeczko, świeć", upiększając jej wykonanie instrumentami muzycznymi; Zofia Halemba z klasy V B wykonała piosenkę świąteczną: ,,Zagraj dziecku kołysankę", a następnie wraz z koleżanką z klasy, Wiktorią Maksysz, zarapowały świątecznie; Kacper Chojnowski z klasy VI B zaśpiewał świąteczną piosenkę ,,Jest taki dzień" Grupa taneczna: Maja Halemba, Martyna Gryzik, Maja Wyrzykowska (klasa VII A) Zofia Halemba, Anna Knopik, Wiktoria Maksysz, Lena Zygmunt (klasa V B) wykonały układ taneczny do świątecznej melodii; Anna Knopik zagrała na saksofonie najpiękniejszą kolędę ,,Cichą Noc". Występ zakończyli uczniowie klasy I a kolędą ,,Przybieżeli do Betlejem".

Impreza zakończyła się około godziny 13.45, kiedy to nastąpiło uroczyste podsumowanie imprezy połączone z wręczeniem pamiątkowych dyplomów wszystkim Organizatorom. Nasza szkoła również otrzymała taki dyplom.

Dom Pomocy Społecznej Kombatant poinformował, że ogółem zebrano 780 kg darów (w tym 680 kg żywności i 100 kg środków czystości) dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej dzielnicy. My, jako społeczność Kennedyego, również się do tego przyczyniliśmy, ponieważ uczniowie klas, którzy wędrowali ze swoimi opiekunami na Miechowickie Integracje Świąteczne nieśli różnorakie dary dla potrzebujących.

Serdeczne podziękowania kierujemy do klasy VIII A, która obsługiwała stoisko naszej szkoły, czyli tzw. domek razem z opiekunami Panią Krystyną Marusiak, Panią Justyną Janicką i Mamą Uczennicy, Panią Beatą Matys. Dziękujemy tym wszystkim Rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy bądź to pomagali swoim pociechom przy wykonywaniu dekoracji świątecznych, bądź przeznaczyli jakikolwiek dar dla potrzebujących. Dziękujemy Pani Magdalenie Jędrzejczyk i Panu Janickiemu, którzy zawieźli i przywieźli wszystkie potrzebne sprzęty i dekoracje.

Autorzy zdjęć: mgr Anna Mrozek, mgr Tina Sztuka, Bartosz Wujcik

MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...
MIŚ - Miechowic...