Sidebar

Sidebar

7a w Operze Śląskiej

Dnia 20 listopada 2019 r. po trzech godzinach lekcyjnych zebraliśmy się obok portierni i wyruszyliśmy wraz z opiekunami Panią Anną Mrozek i Panią Kornelią Matysiok w kierunku pętli autobusowej, z której to autobusem linii 623 udaliśmy się do Bytomia do Opery Śląskiej, gdzie miała być wystawiona sztuka do lektury „Zemsta” Aleksandra Fredry. Na miejscu skorzystaliśmy z szatni.

Cała nasza klasa była ubrana elegancko, stosownie do okazji. Zajęliśmy swoje miejsca, a przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 12:15. Spektakl był humorystyczny, a aktorzy zagrali wyśmienicie. Osobiście najbardziej podobała mi się postać Papkina. Klara i Wacław grali wspaniale zakochaną parę. Scenografia i stroje były bardzo dobrze i ciekawie przygotowane, a aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role.

W czasie spektaklu panowała cisza, tylko czasem przerywano ją wybuchami śmiechu. Gdy przedstawienie się skończyło, nagrodzono je gromkimi brawami. Po spektaklu mogliśmy wracać do domu z naszą Panią z języka polskiego, a niektórzy za zgodą rodziców mogli pozostać w Bytomiu. Przedstawienie było ciekawe i bardzo humorystyczne. Myślę, że osoby, które nie pojechały mają czego żałować. Warto było wybrać się na ten spektakl.

7a w Operze Ślą...
7a w Operze Ślą...
7a w Operze Ślą...
7a w Operze Ślą...
7a w Operze Ślą...