Sidebar

Sidebar

Co w "polskim" piszczy?

Nic nie piszczy, a za to wszystko gra!

Niedawno odbyła się szkolna akcja nawiązująca do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zebraliśmy się na naszej scenie i wspólnie przeczytaliśmy nowelę. Panie polonistki wybrały „Janka Muzykanta” – nowelę napisaną przez Henryka Sienkiewicza. Czytali uczniowie klas piątych i szóstej. Czytali także dorośli – pan wicedyrektor Joachim Bednorz, panie Anna Mrozek i Anna Meiser, także ksiądz Adam dał się namówić na głośną lekturę. Wszyscy występujący na scenie zasłużyli na wielkie brawa, słodki poczęstunek i szóstki w dzienniku. Mamy naprawdę utalentowanych uczniów!

Szkolne czytanie odbyło się 11 września 2019 roku, a zainicjował je zespół nauczycieli humanistów.

W dniu 22 sierpnia 2019 r, kiedy słońce jeszcze przypiekało wakacyjnie, pani Anna Meiser reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej Konferencji Polonistów z Pasją „Chcę Wam opowiedzieć o…”. Konferencja odbyła się w Warszawie w Wawreskim Ośrodku Kultury. Pani Meiser była jedną z prelegentek i opowiadała nauczycielom z całej Polski o tym, jak przygotować spektakl od „A” do „Z”, a za przykład podała nasze szkolne przedstawienie pt. „Zagłoba Swatem”.

Warto dodać, że panie Tina Sztuka i Anna Meiser wraz z uczniami naszej szkoły będą uczestniczyć w dwóch ciekawych projektach, realizowanych w Bytomiu. Klasy III b i V a będą brać udział w rozwijającym zainteresowania, kreatywność i umiejętności społeczne projekcie „TEATRszkoła”, prowadzonym w Bytomskim Centrum Kultury przez pedagoga teatru panią Aleksandrę Drzazgę, pod patronatem Instytutu Pedagogiki Teatru z Katowic. Obie panie będą także brały udział w szkoleniach w ramach Miejskiego Programu Edukacji Kulturalnej „POKŁADY KULTURY”, którego koordynatorem jest pani Katarzyna Michalska. Pierwsze sobotnie szkolenie już 28 września.

Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Co w polskim pi...
Ogólnopolskie S...