Sidebar

Sidebar

Chwała bohaterom!

W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność Kennedy'ego uczciła czyn Powstańców Warszawskich. To jedno z wielkich i ważnych wydarzeń, które szczególnie silnie wyróżniają się w naszej pamięci historycznej na osi czasu pomiędzy 1918 rokiem, a 2018 rokiem. Pomysł i scenariusz lekcji wychowawczej zrodził się z inicjatywy Magdaleny Kujawy, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie przypomnieli sobie historię powstania warszawskiego, zapamiętali najważniejsze daty i wydarzenia, a następnie wypisali kartki do Powstańców.

W ten sposób wzięli udział w akcji zatytułowanej Wyślij kartkę Bohaterowi Powstania Warszawskiego, sygnowanej przez kilkadziesiąt polskich firm, instytucji i organizacji. Organizatorem akcji jest wrocławskie Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa, a niezwykle ciekawe szczegóły można znaleźć na portalu BohaterON.pl. Tę lekcję historii i patriotyzmu młodzież zakończyła wyjściem na pobliską pocztę, gdzie w tradycyjny sposób wysłali Bohaterom przesłanie: DZIĘKUJEMY i PAMIĘTAMY!

Chwała bohatero...
Chwała bohatero...
Chwała bohatero...
Chwała bohatero...
Chwała bohatero...
Chwała bohatero...