Sidebar

Sidebar

Oj, fruwali! Czyli jak szkółka judo zdobyła Kennedy'ego

Dzisiaj na dużej sali gimnastycznej odbył się pokaz szkółki judo promujący projekt pt. "UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania". Judo. Starsi fani tej dyscypliny pamiętają olimpijskie boje Polaków, którzy w historii igrzysk zdobyli dotychczas osiem medali w tej dyscyplinie. Wśród nich dwukrotnie złoto wywalczył zawodnik Czarnych Bytom, pochodzący z naszego miasta Waldemar Legień.

Dzieci z najwyższą uwagą i zachwytem obserwowali wyczyny młodych judoków, prezentujących arkana tej niezwykle trudnej dyscypliny oraz podniebne akrobacje. Do niektórych elementów pokazu zostali zaproszeni obecni na sali uczniowie: SP1a, SP1b, SP2a, SP2b, SP2c, SP4a i SP4b, z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa, co zapewnił pan Wojciech Wysocki - w jednej osobie mistrz i trener, a także organizator projektu.

Dyrektor Alfred Kijowski podpisał umowę uczestnictwa naszej szkoły w projekcie UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania. Oznacza to możliwość bezpłatnego udziału uczniów w zajęciach z judo, jako cenne uzupełnienie programu pracy świetlicy szkolnej oraz formę zajęć pozalekcyjnych. Projekt jest skierowany do dzieci szkoły podstawowej, od pierwszej do czwartej klasy włącznie.

Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach po 15 uczniów. Każda grupa odbędzie cykl praktycznych zajęć, w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, łącznie 24+1=25 godzin. Udział w zajęciach odbywa się na podstawie pisemnych deklaracji sygnowanych przez rodziców. Wzory deklaracji są do odbioru w sekretariacie szkoły.

Oj, fruwali! Cz...
Oj, fruwali! Cz...
Oj, fruwali! Cz...
Oj, fruwali! Cz...