Sidebar

Sidebar

Polska w moim sercu

Kilka słów o szkolnych obchodach Święta Niepodległości. Społeczność Kennedy’ego uczciła stulecie odzyskania Niepodległości w miniony piątek (9 listopada 2018 r.). Wszyscy uczniowie, działający pod skrzydłami swych wychowawców i nauczycieli, spisali się na medal. Każda klasa przygotowała wystawki, gazetki, nie zabrakło niespodzianek i prawdziwych polskich rarytasów ( takich jak bigos czy pierogi). Dzieci, młodzież i dorośli uczcili to święto także poprzez biało – czerwone stroje czy też stroje odświętne, do których przypięto kotyliony w naszych barwach narodowych. Dziewczynki z klas młodszych oraz ich wychowawczynie nosiły na głowach wianki z biało – czerwonych kwiatów.

Natomiast na szkolnej scenie przebiegał Szkolny Konkurs Recytacji i Śpiewu pod nazwą Polska w moim sercu. Konkurs zaproponowały naszej szkolnej społeczności panie Anna Meiser i Justyna Janicka (ze szkolnego zespołu humanistycznego). Każda klasa wytypowała do występu swoich przedstawicieli, a ponadto liczni uczniowie zgłaszali się sami. Przygotowywali się pod okiem swych rodziców i nauczycieli, aby wystąpić na szkolnej scenie i w ten sposób uczcić to wielkie święto. W jury Konkursu zasiedli: pan dyrektor Alfred Kijowski, pan wicedyrektor Joachim Bednorz, panie Elżbieta Biblińska – Jabłońska, Anna Mrozek i Justyna Janicka. Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Anna Meiser , której z bezcenną pomocą przyszli uczniowie : Kasia Dudek i Nicola Kapścińska III klasy LO oraz gimnazjaliści Olaf Palowski z IIIc i Sebastian Lasota z IIIa. Warto dodać, że scena została specjalnie udekorowana. Dekoracje pod okiem pani Anny Meiser wykonywali uczniowie klas III d gimnazjum oraz VIIa SP 26. A, co ważne, w scenografii wykorzystano piękne prace plastyczne uczniów naszej szkoły, wykonane na szkolny Konkurs na Plakat z okazji Święta Niepodległości. Ten konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Kamila Szkutak.

Oczywiście bohaterami dnia byli wszyscy ci uczniowie, którzy wystąpili na scenie, recytując patriotyczne wiersze lub śpiewając piosenki o naszej ojczyźnie. A było aż czterdziestu uczestników. O godzinie 9.00 wszystkie klasy młodsze (od I do III). Słuchały występów swoich kolegów i koleżanek. Próby do tych prezentacji wykonaliśmy już dzień wcześniej. Mali recytatorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Od godziny 10.45 występowali uczniowie starsi (w różnych kategoriach wiekowych). Ich recytacje i śpiew dostarczyły publiczności i jurorom niezapomnianych wrażeń. Po wielekroć brawa nie ustawały, słychać było bardzo pochlebne opinie, a nie raz jury wstawało z miejsc, by w ten sposób wyrazić swój zachwyt. Jury obradowało następnie i uchwaliło swój werdykt, zaznaczając, że wszyscy występujący są wspaniałymi recytatorami, aktorami i wokalistami. Oto werdykt jury. Zostanie on uroczyście ogłoszony we wtorek 13 listopada na naszej szkolnej scenie. Nagrodzeni otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe (książki, gry), wyróżnieni otrzymają dyplomy. A już niebawem planujemy kolejny konkurs dla naszych uczniów: Konkurs Pięknego Czytania. Szczegóły wkrótce.

LISTA NAGRODZONYCH SZKOLNEGO KONKURSU RECYTACJI I PIOSENKI
„POLSKA W MOIM SERCU”    

Kategoria wiekowa : uczniowie klas I - III

I miejsce - Emilia Garus (Ib) za recytację
II miejsce – Amelia Simonicz (IIa) za recytację
II miejsce – Konstanty Drzazga (IIb) za recytację
III miejsce – Szymon Rok (Ia) za recytację
III miejsce – Michał Bujak (IIc) za recytację
Wyróżnienie – Oliwia Ruchała (Ib) za recytację

Kategoria wiekowa : uczniowie klas IV – VII

I miejsce - Kamil Omyła (VII) za piosenkę
II miejsce – Zofia Halemba (IV b) za piosenkę
II miejsce – Maciej Sokołowski (IVa) za recytację
II miejsce – Magdalena Janoszka (IV a) za recytację
III miejsce – Dominika Hodor (Va) za recytację
Wyróżnienie – Wiktoria Maksysz (IVb) za piosenkę

Kategoria wiekowa : uczniowie starsi ( III gimnazjum i licealiści)

I miejsce - Dominika Białoń (II LO) za recytację
I miejsce – Michelle Bożentka (III LO) za piosenkę
I miejsce -  Nicola Kapuścińska (IIILO) za piosenkę
II miejsce – Jakub Golaś (III b gim.) za recytację
II miejsce – Mateusz Gniadzik (III a gim. ) za piosenkę
Wyróżnienie – Natalia Erd (IIIa. Gim.) za piosenkę
Wyróżnienie – Klaudiusz Boruń (IIId gim.) za piosenkę
Wyróżnienie – Agnieszka Szczepanek (IIIa gim.) za recytację

Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...
Polska w moim s...