Sidebar

Sidebar

Gryfno Godka w Piekarach Śląskich

Dziś był dzień wyjątkowy i bardzo ważny dla naszej klasy. Po raz pierwszy w krótkiej, wspólnej historii wzięliśmy udział w ważnym dla naszego regionu konkursie Gryfnej Godki w Piekarach Śląskich. Naszą klasę i zarazem szkołę reprezentowała silna grupa w składzie: Kamila, Nadia O., Nadia C., Zuzia, Kacper, Stasiu i Adaś. Zaprezentowali się oni w wierszach Jana Brzechwy w przekładzie na język śląski autorstwa pana Marka Szkołtyska. Mimo ogromnej tremy i przejęciu nasi koledzy świetnie sobie poradzili. Mocno wszyscy trzymaliśmy za nich kciuki. I niezależnie od werdyktu jury – dla nas cała siódemka jest wygrana. W przygotowaniach do tej imprezy naszym kolegom pomagali: mgr Mirosława Bryk oraz Kochani Rodzice. Ogromnie im gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

Hasło przewodnie brzmi: Drugo „A” gwara ślonsko zna/o- heja hej- trzymcie się ludkowie roztomili…

Wywiad z uczestnikami

Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...
Gryfno Godka w ...