Sidebar

Sidebar

Praca to czyn i myślenie

3 maja jak co roku o godzinie 9:00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Bytomiu, odbyła się msza św. w intencji ojczyzny. Uczestniczyli w niej: władze miasta Bytomia, przedstawiciele różnych szkół, instytucji. Kennedy'ego reprezentowali uczniowie klasy 2A VIII LO Agata Szydłowska oraz Kevin Peregrym. Towarzyszył im wicedyrektor Joachim Bednorz oraz ja - Jolanta Bednorz.

Po mszy uroczystości związane z tym świętem przeniosły się pod Pomnik Wolności w Bytomiu, gdzie po oficjalnym przemówieniu okolicznościowym, wygłoszonym przez Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli, delegacje składały wiązanki. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry wojskowej.

Zaś po świątecznym obiedzie i pokonaniu na rowerze kilkudziesięciu kilometrów, przypomnieliśmy sobie wielkie znaczenie historyczne zrywu powstańczego Ślązaków upamiętnionego Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach.

Praca to czyn i...
Praca to czyn i...
Praca to czyn i...
Praca to czyn i...
Praca to czyn i...
Praca to czyn i...