Sidebar

Sidebar

Twój Vincent Van Gogh

Jakiś czas temu głośno było o filmie w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana pt: "Twój Vincent". Jest to film animowany stworzony wyłącznie z obrazów namalowanych techniką malarską, podobną do tej, którą posługiwał się Vincent Van Gogh. Obrazy malowało 125 malarzy z 15 krajów, łącznie powstało aż 65 000 klatek obrazów olejnych! Wszystko ożywione komputerowo, co złożyło się na piękną opowieść o życiu, problemach i tajemniczej śmierci wybitnego malarza Vincenta Van Gogha.

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyła się wystawa obrazów z filmu. Rozszerzenie z języka polskiego klasy 2aLO miało okazję zobaczyć na własne oczy kadry z filmu, a nawet podglądać pracę malarza.

Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...
Twój Vincent Va...