Sidebar

Sidebar

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” (George Santayana)

Jak co roku klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w bardzo ważnym wyjeździe edukacyjnym do Oświęcimia. W programie wycieczki, która odbyła się 6 listopada 2017 roku,  znalazło się zwiedzanie miasta i poznanie jego ciekawej historii. Po spacerze oświęcimskimi uliczkami, udaliśmy się do Muzeum Historycznego Auschwitz. Podzieleni na trzy grupy podążaliśmy za przewodnikami, opowiadającymi w interesujący sposób o tragicznej historii miejsca, a przede wszystkim ludzi, którzy w okresie II wojny światowej w obozach koncentracyjnym i obozie pracy stracili wolność, nadzieję i życie. Odwiedziliśmy także KL II Birkenau, a to co zobaczyliśmy, na zawsze pozostanie w pamięci.

Po tak dużej dawce historii będziemy z uwagą i zrozumieniem czytać na lekcjach języka polskiego teksty Tadeusza Borowskiego, Zofii Nałkowskiej, Idy Fink, Hanny Krall, Czesława Miłosza i wielu, wielu innych.

Tę ważną wycieczkę zorganizowało PTTK Baildon, a naszym przewodnikiem był Pan Wojtek Malinowski. Dziękujemy również reprezentującej radę rodziców Pani Angelice Wilm, która zgodziła się pojechać z nami i pełnić funkcję opiekuna grupy.

Kto nie pamięta...
Kto nie pamięta...
Kto nie pamięta...
Kto nie pamięta...
Kto nie pamięta...
Kto nie pamięta...