Sidebar

Sidebar

Bytomskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Godnie reprezentowaliśmy bytomskie szkoły ponadpodstawowe na miejskich obchodach tej uroczystości. Aż pięcioosobowa delegacja uczniów i rady pedagogicznej VIII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego. Na tle ewangelii o służbie Bogu i mamonie kaznodzieja pouczył zebranych o fundamentach budowania wspólnego dobra poprzez pozyskiwanie przyjaciół i uczciwą służbę.

Po eucharystii w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego i orkiestry garnizonowej liczne poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy grodu przeszli w pochodzie do Pomnika Wolności. Przemówienie okolicznościowe wygłosił prezydent Bytomia Damian Bartyla. Nawiązał do historycznego trudu odzyskania niepodległości w 1918 roku oraz genu wolności Polaków - owego fenomenu na skalę światową. Mówca ukazał wizję rewitalizacji tkanki społecznej, mieszkaniowej i infrastruktury Bytomia zapewniając o intensywnym procesie pozyskiwania funduszy na ten cel przez gospodarzy miasta.

Po apelu poległych złożyliśmy przed Pomnikiem Wolności piękną, biało-czerwoną wiązankę kwiatów z inskrypcją: "Jeszcze Polska nie zginęła! W imieniu bytomskich szkół ponadpodstawowych".

Uroczyste spotkanie społeczności Bytomian 11 listopada umocniło w nas przekonanie o niepowtarzalnej wartości naszej Ojczyzny.

Delegatami szkoły byli: Natalia Baran, Nikola Kapuścińska, Milena Nowak, Dominik Stawarz i Joachim Bednorz.

Rocznica Niepod...
Rocznica Niepod...
Rocznica Niepod...
Rocznica Niepod...