Sidebar

Sidebar

Polsko-niemiecka dwujęzyczność w moim życiu

W minionym tygodniu tj. od 18 do 25 października 2017 r. społeczność Kennedy’ego miała okazję obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Polsko-niemiecka dwujęzyczność w moim życiu”. Olbrzymie banery z konkursowymi zdjęciami zostały nam udostępnione przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych gimnazjalistów, a nawet wśród rodziców naszych uczniów, którzy 18 października oglądali zdjęcia podczas popołudniowych konsultacji z nauczycielami.

Celem wystawy było ukazanie wielokulturowości wynikającej z pozostałych na terenach zamieszkiwanych przez mniejszość niemiecką śladów szeroko pojętej kultury niemieckiej. Zadaniem wystawy była niewątpliwie także próba przezwyciężenia pozostałości czasów rugowania niemieckiej warstwy kulturowej ze świadomości współczesnych mieszkańców obszarów z tą kulturą przez wieki związanych.

Polsko-niemieck...
Polsko-niemieck...
Polsko-niemieck...
Polsko-niemieck...
Polsko-niemieck...
Polsko-niemieck...