Sidebar

Sidebar

Beskid Śląski jesienią...

Klasa III a gimnazjum uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej "Beskid Śląski" w dniu 20 października 2017 r. Uczniowie zaprosili do udziału w wyprawie jako opiekuna dyrektora Alfreda Kijowskiego. 20 października... data niezbyt zachęcająca, bo przecież może być zimno i do tego może padać deszcz, a w górach - być może - nawet deszcz ze śniegiem. Czy zaryzykować, czy lepiej pozostać w szkole? Na to pytanie młodzież odpowiedziała: "Jedziemy!!!".

Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 7.00, a zakończyliśmy przed 23.00. Naszym celem był Ustroń - Polana, skąd koleją linową dotarliśmy do polany Stokłosica. A stąd już tylko 144 m pod górę, czyli 30-minutowy marsz w kierunku Wielkiej Czantorii. I tak zdobyliśmy szczyt o wysokości bezwzględnej 995 m n.p.m. Tu mieliśmy zasłużona przerwę. Wydawałoby się, że teraz już będzie tylko "z górki" czyli łatwo i przyjemnie. Otóż nie, zejście z Czantorii do Wisły było trudniejsze. Spadające z drzew liście przykryły podłoże skalne w postaci fliszu karpackiego. Musieliśmy bardzo uważać, bo o kontuzję było naprawdę łatwo. I znów daliśmy radę. W Wiśle czekał na nas zasłużony obiad. Ależ byliśmy głodni po tym marszu!!! Nasi nauczyciele WFu mogą być z nas dumni! Jeszcze tylko drobne zakupy i ruszamy zwiedzać miasto i tereny położone nad królową polskich rzek - Wisłą.

Ostatni etap naszej wyprawy okazał się dla nas trochę pechowy. Z przyczyn technicznych nie mogliśmy wrócić pociągiem do Katowic planowo. Jednak i tym razem sobie poradziliśmy. Zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach dotarliśmy do Katowic ostatnim pociągiem. Jeszcze tylko przejazd do Bytomia i już mogliśmy dzielić się wrażeniami z naszymi rodzicami. Niezapomniane wrażenia, wspaniała pogoda. Zobaczcie sami na zdjęciach.

A w planach mamy już kolejne wycieczki...

Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...
Wycieczka do Be...