Sidebar

Sidebar

Bijemy rekord z WOŚP

16 października 2017 roku to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - dzień niezwykle ważny dla ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz lekarzy. To także dzień niezwykle istotny dla każdego z nas, ponieważ każdy z nas powinien umieć ratować ludzkie życie w momencie utraty przytomności i oddechu przez poszkodowanego. Obliguje nas do tego zarówno kodeks karny, jak i - a może przede wszystkim -  prawo moralne.

Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Społeczność Kennedy’ego dołączyła w tym roku do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział  w wydarzeniu polegającym na biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Wykonania zadania podjęli się uczniowie klas II A LO, III a i II a gimnazjum oraz dzielne maluchy klasy I b szkoły podstawowej.

Opiekunki Szkolnego Koła PCK – Monika Maruszczyk i Justyna Przepadło dziękują wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu.

Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...
Bijemy rekord z...