Sidebar

Sidebar

Kolejna pielgrzymka do Piekar Śląskich

18 września 2017 roku nasza szkoła wyruszyła w pieszej pielgrzymce do Bazyliki pw. Najświętszej Marii Panny w Piekarach Śląskich. W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klasy 2a, 3a, 3b gimnazjum oraz uczniowie klasy 2a i 3a liceum wraz z opiekunami, którymi byli pani Krystyna Marusiak oraz ksiądz Łukasz Meinert.

Wędrówka miała na celu pogłębianie wiary, refleksję nad sensem życia oraz modlitwę. Choć droga była długa i trudna, szło się bardzo przyjemnie, ponieważ całą wędrówkę umilało wspólne śpiewanie piosenek. Gdy dotarliśmy do Bazyliki odbyła się msza święta poprowadzona przez księdza Łukasza.

Po skończonej mszy mieliśmy okazję poznać historię Bazyliki, o której opowiedziała nam pani przewodnik. Następnie po wspólnej modlitwie wszyscy razem udaliśmy się na przestanek autobusowy w kierunku domu. I tak właśnie skończyło się to bliskie spotkanie z Panem Bogiem.

Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...
Pielgrzymka do ...